T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 


Bulunduğunuz Yer: İlçemiz  >>   Yerel Etkinlikler

 
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

KEMER ULUSLARARASI SUALTI GÜNLERİ

    Uluslararası Kemer Sualtı Günleri, Akdeniz'in Antalya kıyılarındaki sualtı doğal ve arkeolojik değerlerin dünyaya tanıtılması amacıyla KETAV (Kemer Tanıtım Vakfı www.ketav.org ) ile AASAM’ın (Akdeniz Arkeolojik Sualtı Araştırmaları Merkezi www.aasam.net ) ortaklaşa düzenlediği bir organizasyondur.

Image

Doğu Akdeniz kıyıları binlerce yıldır sayısız uygarlığı barındırmış, bu uygarlıklar birbirleriyle olan siyasi ve ticari ilişkilerini genellikle deniz yoluyla kurmuşlardır. Bunun sonucu olarak suların derinliklerinde geçmişe ait bu izler, doğal güzelliklerle birlikte keşfedilmeyi beklemektedirler. Uluslararası Kemer Sualtı Günleri bu değerleri tanıtmak amacıyla düzenlenen çeşitli faaliyetlerin bir bütünüdür. Bunlar;

1. Sualtı Görüntüleme yarışmaları
2. Sualtı Belgesel ve Kısa metrajlı film gösterimleri
3. Sualtı arkeolojisi, sualtı görüntüleme ve turizm konularında paneller
4. Sualtı fotoğraf sergileri
5. 'Sualtı Dünyası' konulu çocuk resimleri sergi ve yarışmaları
6. AASAM tarafından “ARKEOLOG METIN PEHLIVANER” adına ülke sualtı arkeolojisine katkıda bulunan kişi veya kuruluşlara verilecek ödüller için düzenlenen tören
7. Yarışmalarda dereceye girenler için yapılacak ödül töreni, konser ve gösteriler.

Kategoriler

1. Nurdoğan Özkaya Sualtı Doğa Fotoğraf Yarışması
2. Emre Omur Sualtı Doğa Video Yarışması
3. Jale Inan Sualtı Arkeoloji Fotoğraf Yarışması
4. Ekrem Akurgal Sualtı Arkeoloji Video Yarışması

Haluk Cecan Gençlik Ödülü 

 Image

Image

Image


ANTALYA OPERA VE BALE FESTİVALİ

Her yıl haziran ve temmuz aylarında Türkiye 'nine en önemli tiyatrolarından biri olan Aspendos'da Kültür Bakanlığınca Antalya Opera ve Bale Festivali düzenlenmektedir.önümüzdeki yıl 6.sı düzenlenecek olan Festival'e Türkiye'den ve dünyadan pek çok kişi katılmaktadır. Roma döneminde (13.yy) yapılmış muhteşem bir amfi tiyatro olan Aspendos dünyanın dört bir yanından gelen sanatçıların eserlerinin sergilendiği bir kültür mozaiği yaratır.

Image

Image

Image

Image


PHASELİS SANAT ETKİNLİKLERİ

İlki 2003 yılında gerçekleştirilen Phaselis Sanat Etkinlikleri KETAV (KEMER TANITIM VAKFI) öncülüğünde, sponsorların desteğiyle düzenlenmeye devam ediyor.

Image 

Turizm Bakanlığı'nın desteği ve yardımlarıyla kurulan KETAV, 7 yıldır bölgeye uluslararası tanıtım anlamında hizmet vermektedir. Antalya Valiliği, Kemer Belediyesi ve Belde Belediye'lerinin de üyesi olduğu KETAV, yerel yönetimlerle ortak çalışmalar yapmaktadır. Vakıf aynı zamanda bölgesini en iyi şekilde tanıtmak ve Kemer imajının marka olarak akıllarda yer almasını sağlamak ilkesinden hareketle bugüne kadar uluslararası boyutta çeşitli faaliyetleri organize etmiş ve mali imkanları nispetinde geniş ölçekli bir tanıtımı gerçekleştirmiştir.

Bilindiği gibi turizmde yöresel tanıtım, küçük kentlerin sorunlarına daha boyutlu yaklaşmak sonucunu doğurur ki bu, devletin yerel birimlerinin veya yöre halkının yapmakta geciktiği işlerin hızlandırılıp, gerçekleşmesini sağlar.

Bu nedenle ilki 2003 yılında düzenlenen ve her yıl tekrarlanarak geleneksel hale gelen Phaselis Sanat Etkinlikleri'nin, Türk kültür ve turizmine sağlayacağı katkının yanı sıra Antalya, Kemer, Tekirova, Beldibi Göynük ve Çamyuva yöresine yeni bir kültür ve sanat merkezi kazandırmak gibi bir amacı da bulunmaktadır.

Etkinlikler süresince Kemer Phaselis Antik Tiyatrosu'nda her gece bir gösteri yer almaktadır.

Image

Image

Image


ANTALYA PİYANO FESTİVALİ

Her yıl ekim ayının 3. haftası düzenlenen Antalya Piyano Festivali, Antalya Altın Portakal Kültür ve Sanat Vakfı ve Kadir Prodaction tarafından organize edilmektedir.Bir çok konser ve workshopların düzenlendiği festivalin bu yıl sekizincisi gerçekleşecektir.

Image

ImageImage


     

ABDAL MUSA FESTİVALİ

Haziran ayının ilk hafta sonu, Antalya'nın Tekke Köyü'nde gerçekleştirilen bir festivaldir.Bu festivalde Türkiye'de yer alan Müslüman Alevilerinin kültür ve inanç yapıları sergilenmektedir.Anadolu Aleviliğinin kültürel mirasının, inanç öğelerinin ve ozanlık geleneğinin bu günlere kadar taşınan yapısına ilişkin izlenimler edinme şansını yakalayabileceğiniz bir ortam.

Image


İletişim İçin
Telefon: 0 242 814 44 81 - E Posta: kemer@icisleri.gov.tr